SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI EN İYİ ÇÖZÜM

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI EN İYİ ÇÖZÜM
20 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Kadında Saç Dökülmesi Sebepleri ve Önlenmesi

Merhaba. Takdir edersiniz ki son dönemlerde saç konusuyla ilgili en büyük sıkıntı saç dökülmesidir.  Daha ziyade kadınlarda saç dökülmesi sorunudur.

Saç tipimiz ne olursa olsun ısı işlemleri, hava kirliliği, bakıma yeteri kadar önem verilmemesi saç dökülmelerini arttıran nedenlerden.

Ben de zamanında saç dökülmesi problemi yaşayan biri olarak yaptığım araştırmalar ve deneyimler sonucu en kısa yolu bulmuş, bu şekilde saç bakımımı yapmış ve olumlu sonuç almıştım.

Tabii ki bu bakım bir kaç aşamadan geçiyor.

Biraz gözünüz korkabilir ya da işi üşengeçliğe vurup “Amaaan, kim uğraşacak?” diyebilirsiniz fakat zararlı çıkan siz olursunuz. Benden söylemesi..

Öncelikle bize lazım olan malzemelerimiz sırasıyla sarımsak, badem yağı, yılan yağı, saç tipimize uygun şampuan, hakiki zeytinyağı sabunu.

Saç dökülmesini engelleyen yağ maskesi ile başlayalım.

Bir kapak ya da kapağınız çok küçük ise bu iki-üç kapak da olabilir, yılan yağı ve badem yağını bir kapa aktarıyoruz.

İyice karıştırıp saç diplerimize, özellikle de dökülmenin çok olduğu bölgelere sürüyoruz.

Haftada iki gün olmak üzere duştan önce  bir ya da bir buçuk saat gibi bir zaman dilimi içerisinde saç köklerimize uyguluyoruz.

Daha sonrasında da duşta, saçlarımızı iyice duruladıktan sonra hakiki zeytinyağı sabunu ile yıkıyoruz. Saçlarınız bu sabuna alışık olmadığı için hafif sertleşebilir.

Bu yüzden sabunla yıkama sonrasında bir kez şampuanla da yıkamanızı öneriyorum.

Eğer ki, “Benim saç maskesiyle uğraşacak vaktim pek olmuyor..” diyorsanız, bir şişe yılan yağını komple şampuanınızın içerisine aktarabilirsiniz.

Kullanan biri olarak söylüyorum ki kesinlikle yağlı bir görünüm ya da rahatsız edici bir koku vermiyor. Badem yağını şampuana katmanızı söylemememin nedeni ise onun yağlı bir görünüm vermesidir. Duş sırasında önce zeytinyağı sabunu daha sonra da şampuan ile saçlarınızı yıkamanızı öneriyorum.

Sarımsağa gelecek olursak, bu hemen hemen hepimizin bildiği bir yöntemdir.

En azından haftada bir kere sarımsağı soyarak saçınızın dökülen yerine sürmenizi kesinlikle öneriyoruz. Özellikle de sarımsağı keserek ikiye böldüğümüzde elimizde hafifçe sıktığımızda içerisinden akan su saç çıkarma konusunda bire bir şifa..

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git