Kusurlarınız Güzelliğinizi Gölgelemesin

Kusurlarınız Güzelliğinizi Gölgelemesin
10 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 149 kez okundu.

Makyajla kusurların Giderilmesi Teknikleri

Bazen vücudumuzdaki bazı bölgelerimizi beğenmeyiz ve bunun güzelliğimize gölge düşüreceğini düşünürüz.  Aslında çok büyük bir yanılgı içerisindeyiz.

Tek ihtiyacımız vücudumuzu tanımak, kendimizle barışık olmak ve doğru makyaj yöntemleri uygulamaktır.

Makyaj İle Kusurları Yok Edin

Kozmetik işlemlere gerek kalmadan basit yöntemlerle vücudumuzdaki hoşlanmadığımız yerleri gizleyebiliriz.

Örneğin; burnunuzun uzun olduğunu mu düşünüyorsunuz yapacağınız küçük bir hile ile nasıl küçük göründüğüne siz de şaşıracaksınız.

Burnunuzun ucuna yüzünüze uyguladığınızdan daha koyu bir makyaj uygulayın farkı hemen göreceksiniz.

Ya da kısa bir buruna mı sahipsiniz? O zaman burnunuzu daha uzun göstermek için burnunuzun uzunluğunca soluk bir makyaj yapın bu şekilde burnunuz daha uzun görünecektir.

Eğri burunlar için de çözüm var. Eğer burnunuz eğri ise eğri olan tarafa biraz daha koyu bir fondöten sürün çıkan görüntüye siz de şaşıracaksınız.

Yüzünüzde istediğiniz her görüntü için bir çözüm mutlaka vardır.

Mesela; yüzünüz yuvarlak ve siz oval görünmesini istiyorsunuz o zaman yapacağınız işlem basit. Yüzünüzün üst kısımlarına ve şakaklarınıza doğru koyu tonlarda fondöten uygulayın.

Eğer gıdığınız varsa gıdığınıza da koyu makyaj uygulayın.

Ya da yüzünüz kare veya dikdörtgen ise yüzünüzün dört köşesine de koyu tonlarda fondöten uygulayın. Tabi bir de üçgen şekli var o zaman da şakaklarınıza koyu tonlar yüzünüzün alt kısımlarına ise açık tonlarda fondöten uygulayın.

Sıra dudaklarda, dudak kalemi tüm istediğiniz işlemlerde yardımcı olacaktır.

Eğer dudağınız kalın ise dudak kalemini dudak çizgisinin altından çizerek uygulayın ya da dudaklarınız ince ise dudak çizgisinin üzerinden uygulayarak istediğiniz görüntüye rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

En Basit ve En Kolay Makyaj Hileleri

Makyajı daha etkileyici bir hale getirebilmek adına yapılabilecek makyaj hileleri vardır.

Sizler de aşağı makyaj hilelerini kullanarak daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

 • Rimelin kullanımı oldukça zordur. Sizlerde rimelin yüzünüze bulaşmasından şikayetçi oluyorsanız, o zaman bir plastik kaşık yardımı ile bu sorunu bitirebilirsiniz. Plastik bir kaşık alarak bunu ters şekilde kirpiklerin altına yerleştirin ve sadece bu noktaya rimel gelsin.
 • Kedigözü eyeliner çekmek istiyorsanız, kirpiklerin ucuna bant yapıştırın. Bandı yaptıktan sonra eyeliner çekin kusursuz bir sonuç aldığınızı fark edeceksiniz.
 • Makyajın daha canlı gözükmesi için beyaz veya krem farları kullanın. Böylelikle cildiniz soluk durmayacaktır.
 • Maskaranız kurumuşsa ve kullanamıyorsanız, o zaman fırçayı sıcak suyun altından geçirin. İyice temizlenene kadar bu şekilde bekleyin.
 • Dolgun dudak isteyen kişilerin diş fırçasıyla dudaklarını fırçalaması yeterlidir. Dudakların nasıl dolgunlaştığını hayretler içinde izleyeceksiniz.
 • Gözlerinizin daha büyük gözükmesini istiyorsanız bunun için beyaz kalemi kullanın. Beyaz kalem sayesinde gözler daha büyük gözükürken, siyah kalemde tam tersi etki yapar.
 • Farın daha parlak gözükmesi adına gözlerinize beyaz baz uygulayın.
 • Fondöten alırken yapılan yanlışlar arasında fondöteni yüzde denemek vardır. Bu yanıltıcı bir sonuç getirebilir. Bunun yerine fondöteni alırken boynunuzda denemeye özen göstermelisiniz.
 • Eyelinerin dağılmaması adına kirpiğin hemen altına pudra sürerek parmağınızla dağıtın.
 • Kapatıcı ve nemdiricileri karıştırarak BB krem elde edebilirsiniz. Bu yöntem BB kremlere para vermenizin de önüne geçmiş olacaktır.
 • Daha etkileyici bir göz makyajı istiyorsanız, kaşların üstüne aydınlatıcı sürün.
 • Şekilli dudaklara sahip olabilmek adına alt dudağın ortasına pudra veya açık renkli far uygulaması yapın. Böylece dudaklarda üç boyutlu bir görünüm elde edersiniz.
 • Yazın fondöten kullanmayın. Hava alamayan cilt terleme yaparak cildin daha yağlı gözükmesine neden olur. Bu nedenle sadece yüzünüzde kapatmak istediğiniz bölgelere bunu uygulayın.
 • Tercihinizi sıvı kapatıcılardan yana yapın. Parlama yapmaması açısından pudra kullanabilirsiniz.
 • Suda kolay şekilde çıkmayan makyaj malzemeleri kullanıyorsanız ve bunları çıkarmak için makyaj malzemeniz yoksa o zaman zeytinyağı kullanarak cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Sivilceleri kapatmak üzereyken sivilcelerin üstünde biraz buz gezdirirseniz, daha kolay bir şekilde sivilceleri kapatabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git