Karatay Diyeti Nedir? Karatay Diyeti Listesi

Karatay Diyeti Nedir? Karatay Diyeti Listesi
15 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 960 kez okundu.

Kilo vermek çok uzun sürebilecek ve çaba gerektiren bir aktivitedir.

Karatay Diyeti Listesi ve Yapan Kişilerin Yorumları hakkında bilgi vereceğiz.İnsanlar çok zayıf iken şişmanlamayı ve şişman iken zayıflamayı ister.

Biz bugün zayıflamak isteyenlere Karatay Diyeti hakkında bilgi vereceğiz. Çağımızın en büyük problemi halini de gelen kilo insanların ruhsal hallerini de bozabiliyor.

Bazı insanlarda ne kadar yemek yese bile almıyor ve kendi komik bahaneleri ‘Ne yesem yarıyor arkadaş’ gibi.

Biz her yediği kilo almasına yarayan insanlara yardımcı olacağız. Evet insanlar sporla,yaptığı aktivitelerle, egzersizlerle kilo verebiliyor ama geri alıyor.

Hayatımızın psikolojik tarafını da etkileyen aşırı kilo fiziksel halimizi de bozabiliyor. Yanı sıra hastalıklara yol açabiliyor.

Şeker hastalığı,karaciğer hastalığı,kalp hastalıkları,bel problemleri yaratabiliyor.

Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay’ın hazırlamış olduğu Karatay diyeti kitabı da çıktıktan sonra insanlar bu diyeti de denemek istiyor.

İnternette karatay diyeti pdf olarak olarak da bulabilirsiniz.

Birazdan bu diyetin nasıl yapılacağını, yiyeceğimiz besinleri sizlere vereceğiz. Sadece kilo vermek için değil ömür boyu sağlıklı yaşamak için Canan Efendigil Karatay diyetini uygulayabilirsiniz.

Kalbin düzgün çalışması için,hastalıklara sık yakalanmamak için,vücutta yağ birikmemesi için bu diyet listesini uygulayabilirsiniz.

Karatay diyeti 
aslında bir diyet değil yaşam tarzıdır.Bu diyeti kullananların yorumlarına bakalım.

– Canan Karataya çok teşekkür ediyorum onun sayesinde daha sağlıklı yaşamaya başladım. Ömür boyu uygulayacağım bir diyet.

– Yaklaşık 1 yıl uyguladığım Canan Karatay diyet listesi ile hem sağlığıma kavuştum hem de 15 kilo verdim.

– Diğer uzmanların önerdiği gibi ‘Az az ama sık sık yiyin’ değil de Karatay diyetini uyguladıktan sonra neredeyse kış boyunca hiç hastalığa yakalanmadım.Uzun bir süre de uygulamayı planlıyorum.

Olumlu yorumların yanı sıra olumsuz yorumlarda olabiliyor.Bunun nedeni diyet yapacak kişinin kendindeki rahatsızlıkları bilmemesi.Örneğin Hamur işleri,şekerli gıdalardan uzak durması gerekirken diyet listesinin yanı sıra o besinleri de tüketiyor ve hiçbir etkisi kalmıyor.Bu yüzden düzenli bir liste hazırlamalıyız.

KARATAY DİYETİ NEDİR ?  

Canan Karatay bu diyetinde insanlara kilo vermeyi vaat etmiyor.Sadece kilo almamayı ve sağlıklı yaşamayı vaat ediyor.Bu diyeti uygulayan insanlar kilo almaz ve yağ depolamaz.Bu şekilde vücut alışınca üstüne bir de spor yapınca kilo vermeye başlıyorsunuz.Bu diyet kiloyu kaybettirmiyor,kilo kaybetmemiz için gerekli şartları sağlıyor.

 

Karatay diyeti örnek menüsü hiçbir zaman yiyeceğiniz yemeklerden bahsetmez aksine yemeyeceğiniz yemeklerden bahseder.Örneğin Karatay diyetinde kesinlikle yasak olan besin grubu karbonhidrattır. Karataya göre yağ olarak depolanan şey yağ değil, karbonhidrat grubudur.Karataya göre kuruyemişlerden ceviz,fındık,bademi hiç sormadan tüketebilirsiniz. Karatay da uzak durulması gereken en önemli yiyecek ekmek, hamur işleri, şekerli gıdalar, işlenmiş gıdalardır.Karatay’ın diğer diyetlerinden farkı meyveyi yasaklaması.Vitamince bol olduğunu bildiğimiz meyveler Karatay diyetinde yasak. Çünkü meyvede meyve şekeri olan fruktoz bulunur ve bu fruktozun fazlası insülin direncine neden olmaktadır.

 

karatay-dieti

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git