Kadınlarda Obezite Hakkında Bilgi

Kadınlarda Obezite Hakkında Bilgi
4 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 201 kez okundu.

Kadınlar Obezite ile Nasıl Baş Etmeli?

Sık doğum yapma, kendine zaman ayıramama ve yanlış beslenme nedeni ile Obezite hastalığı erkeklere göre kadınlarda çok daha yaygındır.

Özellikle menopoz yaşı olan 50 yaş civarı kadınların büyük çoğunluğu, vücut kitle endeksine göre olması gereken kilodan fazladır.

Eklem ve kas ağırlarına, kalp damar hastalıklarına hatta bazı kanser türlerine neden olan Obezite, beslenme tarzında yapılan ufak değişiklikler ve birkaç egzersiz ile yok edilebilir.

Fazla kilolardan kurtulmak için, ilk olarak yemeklerde kullanılan yağın doğru seçilmesi gerekir.

Kilo vermek isteyen birçok kadının keşfettiği aspir bitkisi, yağ yakma özelliği sayesinde diyete ek olarak kullanılabilen hatta deriye dışarıdan uygulanabilen hafif ve uçucu bir yapıya sahiptir.

Geçmiş yıllarda ülkemizde ender yetiştirilen bitkiler arasında olan, son yıllarda faydalarının keşfedilmesi nedeni ile ekim alanı genişletilen aspir, daha çok obezite hastalarının beslenmesinde kullanılır.

Kurak topraklarda yetişen bu bitki, yıllık olarak ekilir.

Yılda bir defa çiçek açan ve tohumları döküldükten sonra toplanarak yağı çıkartılan bitkinin, uzun yıllardan beri doğal ilaç olarak kullanımı yaygındır.

Ülkemizde daha çok yalancı safran olarak tanımlanır.

Fakat Amerikan safranı veya zaffer gibi isimleri de mevcuttur.

Aspir bitkisinden elde edilen yağın, diğer yağ çeşitlerine oranla çok daha hafif olduğu ve rahat hazmedildiği bilinmektedir.

Bu sebeple, yemeklerde aspir yağı kullanımı, diyetisyenler tarafından sıkça önerilmektedir.

Aspir Yağının Faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git