KADINIZ, HAKLIYIZ!

KADINIZ, HAKLIYIZ!
7 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 415 kez okundu.

Bu ülkede özellikle de Doğu’da kız çocuğu olarak dünyaya gelirseniz erkek kardeşleriniz arasında dışlanır,anne ve babanızdan daha az ilgi görürsünüz. Hatta ailenizde kim bilir kaç kuşak önce sırf kız olarak doğdu diye diri diri toprağa gömülen hemcinsleriniz vardır, tahmin bile edemezsiniz.

Bu ülkede kadın olmanız dışarıya çıkarken annenizin ‘aman kızım dikkat et’ nasihatlerini dinlemeniz demektir.

Bu ülkede kadın olmanız bakire değilseniz dışlanmanız, hatta bu yüzden öldürülmeniz demektir. Yaşınız kaç olursa olsun kendi analarının, kız kardeşlerinin de olduğunu unutan pis zihniyetli adamların tacizine, tecavüzüne uğramanız demektir..

Şiddet görüyoruz,yerlerde sürükleniyoruz, yakılıyoruz, öldürülüyoruz.

Canımızın bir ehemmiyeti yokmuş gibi fiziksel ve psikolojik işkenceler görüyoruz. Bir gün içerisinde taciz ve tecavüze uğrayan, öldürülen kadın sayısı neredeyse yeni doğan kız çocukları ile aynı rakamda.

Sosyologlarımızdan Dicle Koğacıoğlu’nun kadın cinayetlerini araştırırken ‘Çok acı var,d ayanamıyorum.’ diye kendini boğazdan atmasına neden olacak kadar çok acı var bu coğrafyada.

‘Ben kız babasıyım’ diye övünen Hz.Peygamber’in ümmeti salavatlarla kadınlara zulüm yaşatır oldu. Artık tek derdimiz evde biriken işler, çocuklarımızın geleceğiyle ilgili kaygılar ya da mutlu bir evlilik sürdürmek değil, insanca yaşamak!

Kadının artık cinsel bir obje, üreme makinesi, içinizdeki o eli kanlı canavarın zulümlerini göstereceğiniz varlık olmadığını idrak edin.

Susmuyoruz,susmayacağız! Tecavüze uğrarken, darp görürken attığımız çığlıkları, insanca ve içimiz rahat yaşamak için isteklerimizi daha yüksek bir sesle haykıracak, siz bize zulüm göstermeyi durdurmadığınız sürece susmayacağız!

Ya bu düzen değişecek ya da biz sizi sağır edeceğiz.

Yazan: Gamze GÜNBEK

www.bakimlikadiniz.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git