Her Derde Deva Vazelin

Her Derde Deva Vazelin
3 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 17 kez okundu.

Hemen hemen hepimizin evinde bulunan, çoğumuzun iyi bir nemlendirici olduğu için kullanmaktan vazgeçemediği vazelin. Birçok markanın farklı isimler altında piyasaya sürdüğü hatta içerisine kattıkları özlerle renklendirip çeşitli kokulara bürünen vazelinin aslında birçok kullanım alanı bulunmaktadır. İşte Her Derde Deva Vazelin hakkında bilmeniz gereken birkaç nokta.

Güzellik Uygulamaları

Bazı Güzellik Uygulamaları sırasında vazelin kullanmak alınan başarıyı oldukça olumlu etkilemektedir. Örneğin parfüm sıkmadan önce cilde uygulama yapmak kokunun kalıcılığını artırırken, yıkama sonrası saç uçlarına vazelin uygulanması kırık oluşumunu azaltacaktır.

Makyaj Sırasında

Makyaj Sırasında vazelin kullanımı ile harika sonuçlar alabilirsiniz. Bu uygulamalara birkaç örnek verecek olursak; Elinizde ya da ayağınızda oluşan kurumalara iyi gelen vazelin aynı şekilde yüzünüz için makyaja iyi bir ön hazırlık yapar. Nemlendirme özelliği sayesinde fondötenin eşit dağılımını sağlayacaktır. Kirpiklerinize rimel uygulamadan önce vazelin sürmek hem daha dolgun ve parlak olmalarını sağlar hem de rimelin topaklanmasını önler.

Cilt Bakımında Vazelin

Göz makyajınızın temizlenmesi ya da rujunuzun silinmesi gibi uygulamaları vazelin ile yaparak hem makyajınızı kolaylıkla temizlersiniz hem de cilt bakımınızı yapmış olursunuz. Cilt Bakımında Vazelinkullanımı oldukça pratik ve düşük maliyetli bir seçenektir.

Diğer Kullanım Alanları

Avantajları saymakla bitmeyen vazelinin Diğer Kullanım Alanları ise; kıyafetinize bulaşan makyaj kalıntılarının temizlenmesinde, göz makyajı sırasında yapılan hataların vazelinle silinerek kolaylıkla düzeltilmesine, hatta parmağınıza sıkışan yüzüğünüzün kolaylıkla çıkarılmasında bile vazelin tam bir kurtarıcı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git