Hamileyken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Hamileyken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler
24 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

Bebeklerimiz bizler için çok önemli ve onların başına gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda biz dahil tüm ailemiz telaşlanıyor, bir çare üretme peşine düşüyor fakat bu telaşlanma yaşanacağına niçin hamileyken dikkat etmiyorsunuz ve bebeğinizin sağlık durumunu sürekli kontrol ettirmiyorsunuz?

Hamilelik boyunca dikkat edeceğiniz şeylerin her birini ne kadar biliyorsunuz?

Daha doğrusu bebeğinizi ne kadar önemsiyorsunuz?

Sonuçta Dünya’a yeni bir birey yeni bir insan getiriyorsunuz ve bu insanın sağlıklı olarak doğması hepimiz için önemli bir durum.

Konuyu daha fazla uzatmayalım ve işte sizlere hamilelik dönemi boyunca dikkat edilmesi gereken şeyler!

Öncelikle yukarıda da dediğimiz gibi hamilelik dönemi asla hafife alınmayacak bir dönem değil yani bebeğiniz bu hamilelik dönemi boyunca karnınızda durur ve gelişimini sizin beslenmenize ve davranışlarınıza göre yapar.

Çok acı ve ekşi şeyler yememelisiniz, bu her zaman önerilir hatta birileri tarafından denir; ”Ekşi yersen kız, acı yersen erkek çocuk olur.” diye ama bu bir rivayettir unutmayın.

Bebeğinizin sağlığı her şeyden önemlidir bu yüzden kendinizi sarsmayacak hatta kendinizin sağlığına değil de bebeğinizin sağlığına daha çok önem vereceksiniz yani siz ne yerseniz bebeğinizde o şekilde büyür ve gelişimini sağlar.

Her zaman denildiği gibi ağır işler yapmaktan, ağır nesneler kaldırmaktan uzak durmalısınız bu bebeğinizi kaybetme şansını yukarılara taşıyacaktır aynı zamanda ağır yemeklerde tüketmemelisiniz, ağır yemekler midenizin daha zor yemekleri eritmesine ve sizi hareketsiz bırakmasına neden olacaktır. Gün içerisinde bol bol dinlenip kendinizi rahat hissetmelisiniz, mümkünse hiç bir iş yapmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git