Haftalık Tüketilmesi Gereken Gıdalar

Haftalık Tüketilmesi Gereken Gıdalar
25 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 460 kez okundu.

Bakımlı ve sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenme çok önemlidir.

Diyet ve zayıflama programları dışında, muhakkak bazı besin ve gıdaları tüketmeli ve bu gıdaları tüketmek alışkanlık haline getirilmelidir.

Haftalık tüketilmesi gereken besinler listesini paylaşıyoruz.

Öncelikle kilo sorunu olmayan kişiler günlük belirli bir oranda kalori ve protein almak zorundadır.  Çünkü, günlük harcanılan enerjiyi karşılayacak kalori ve protein almaz ise ileride ciddi sağlık sorunlarının yanında kas yıkımı sorunu da görülebilir.

Hangi gıdalar alınmalı?25

Bazı gıdalar, günlük kalori ve protein ihtiyacınızı karşılamada size büyük bir kolaylık sağlayabilir.

Zira içerdikleri besin değerleri oldukça yüksek olan bu yiyecekler,  düzenli tüketilirse gün içinde size lazım olacak enerjiyi almanızı sağlar. Bu yiyeceklerden 3 tanesi şu şekilde:

Yumurta( Protein):

Yumurtanın beyaz kısmı en iyi doğal protein kaynaklardan biridir. Ayrıca protein, yaşlanmanın da önüne geçen ve kolajen üretmesine yardımcı olan bir besindir. Bu nedenle hem sağlıklı ve fit vücut için hem de sıkı bir cilt için haftada en az 4-5 yumurta yenmelidir.

Balık ( Omega-3):

En büyük omega-3 kaynağı olan balık, haftada 2-3 gün muhakkak yenmelidir. Ayrıca; Omega-3;  hücresel iltihabı azaltır, kalp dostudur ve  Alzheimer gibi yaşla birlikte bilişsel hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Artı olarak omega-3’ün uyku kalitesini arttırdığı da kanıtlanmıştır.

Doğal ve kaliteli Zeytinyağı:

Zeytinyağı, Omega-3 kaynağı olmasının yanında Omega-6 ve A, D, K vitaminleri bakımından zengindir. Bunların dışında, belki de en önemli özelliği ise içerisinde E Vitamini bulundurmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git