Gözlerin Güzelliğini Ön Plana Çıkartan Göz Makyajı

Gözlerin Güzelliğini Ön Plana Çıkartan Göz Makyajı
8 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

En Güzel Göz Makyajı Tarifleri

Güzel göz makyaj yapmak, bir sanattır. Fakat özellikle göz makyajının, oldukça titizlikle yapılması gerekir. daha alımlı bir görüntü kazanmanızı sağlar.

Fakat göz makyajı dikkat çekince, dudakların geri planda kalması gerekir.

Yine dudaklarda koyu renkler kullanıldığında, gözlere sade makyaj uygulamakta fayda vardır.

Göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kaş şeklinin belirginleştirilmesi önemlidir; son birkaç yılda kalın ve doğal görünümlü kaş modası vardır. Kaş yapısı ince olanların kalıcı makyaj uygulaması ile kaşlarını kalınlaştırması mümkündür. Yine günlük makyaj sırasında kaş kalemi ile kaşları belirginleştirmek, gözlerin daha dikkat çekici görünmesini sağlar.
  • Kirpik kıvırıcı aparatlar önemlidir; fazla önemsenmeyen ama gözleri daha belirgin hale getiren kirpik kıvırıcı aparatlar, oldukça hesaplıdır ama çok fazla iş görür. Makyaj sırasında kirpikleri kıvırmak, gözlerin daha doğal ve daha iri görünmesini sağlar.
  • Göz kalemi veya eyeliner sürmek; 1960 modasını yansıtan göz kalemi veya eyeliner, göz şekline göre sürülmelidir. Çünkü düşük gözleri daha yukarda, küçük gözleri daha iri gösteren, eyeliner sürme teknikleri vardır. Yine badem göz sevenlerin, eyeliner ile gözlerini yuvarlak şekillendirmesi mümkündür.
  • Aydınlatıcılar ufak detaylardır; kaşların altına ve göz çevresine sürülen aydınlatıcılar, gözlerin daha belirgin olmasını sağlar. Aydınlatıcı sürerek, gözlerinizi daha alımlı hale getirmeniz mümkündür.
  • Beyaz kalem ile iri gözler; göz pınarlarına ve göz içine sürülen beyaz kalem gözleri daha iri gösterir. Hatta Türkan Şoray gözleri isteyen kişilerin, alt kirpik dibine beyaz kalem sürmesi önerilir.
  • Dumanlı göz makyajı; daha romantik bir görüntü yaratan dumanlı göz makyajı, son yıllarda gündüz saatlerinde de kullanılmaktadır. Gri farlar kullanılarak yapılan bu makyaj, girilen ortamda ilk olarak gözlerinizin dikkat çekmesini sağlar.
  • Dudaklar geri planda kalmalıdır; göz makyajının daha fazla dikkat çekmesi için dudaklara daha açık renklerde rujlar sürülmelidir. Hatta nüde renk ruj ile yılın makyaj modasını yansıtmanız mümkün olur. Yine parlatıcı kullanmadan sürülen; açık pembe, şeftali gibi renkler, gözlerinizin ön planda olması için yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git