EVLİLİKTE SIKÇA YAPILAN HATALAR

EVLİLİKTE SIKÇA YAPILAN HATALAR
13 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.375 kez okundu.

Evlilikte Yapılan Hatalar Nelerdir?

‘Aaaah nerede o eski karı kocalaaar ..’ dedirten evlilikler gün geçtikçe artıyor.

Peki ama aynı çatı altında mutlu bir hayatı temenni ederek nikah masasında evet diyen çiftler ne oluyor da bir süre sonra birbirinden uzaklaşıyor, evliliklerini sorguluyor?

Kişiler bir şeylere olan sinir stresini karşısındakiyle paylaşmak yerine yansıtma yoluna gittiğinde, isteklerini sesli olarak dile getirmediğinde, empati yoluyla yaklaşılmadığında problemler daha çok artıyor. Bunun sonucunda da evliliği sorgulatacak düşünceler, hayatındaki insana karşı duygu azalmaları peydah oluyor.

Eğer sorunlu bir evlilik yaşıyorsanız bu duruma yol açan yanlış tutumların neler olduğu ya da çözümleriyle ilgili olarak kafanızı kurcalayan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Öncelikle aşırı uyumlu olmayın.

Sırf onun mutlu olacağından emin olduğunuz şeye içinizden hayır diyorsanız evet demeyin.

İsteklerinizden, ideallerinizden sırf o hoşnut değil diye vazgeçmeyin.

Beklentileriniz hakkında net olun.

Unutmayın ki evlilikte en iyi geçinen çiftler iş bölümü,ebeveynlik ve para konusundaki beklentilerini en baştan belirtenlerdir.

Ses tonunuzun etkisini hafife almayın.

Karşı taraf gergin ise yumuşak bir ses tonuyla karşılık verin.

Nasıl olsa sakinleştiğinde bu bağrış çağrışlarını burnundan getireceksiniz.

Birbiriyle uyuşmayan iletişim tarzınız varsa eşinizin sizi dinlemediğini hissediyorsanız iletişim tarzınızı yeniden değerlendirmeniz gerekebilir.

Seksi öncelik haline getirin. Hatta birlikte ona çok iyi bir partner olduğunuzu düşündürecek çılgınlıklar yapabilirsiniz.

Eşinizi maddi manevi hangi sıkıntıları çekerseniz çekin onun hayatınızda ne kadar önemli olduğunu hissettirin. Hayattaki en büyük destekçim ve değerimi bilen kişi olarak sizi düşünmesine sebep olacak şeyler yapın.

Kaç çocuğunuz ya da eşiniz kaç yaşında olursa olsun ilginize muhtaç bir koca bebeğinizin olduğunu düşünün.

Ve son olarak onun ailesini tabii ki sevmek zorunda değilsiniz fakat saygı duymak zorunda olduğunuzu unutacak tavırlar sergilemeyin ve onları eşinize kötüleyip arada bırakmayın.

Yazan: Gamze GÜNBEK

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git