DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
6 Mart 2017 tarihinde eklendi, 184 kez okundu.

Bugün Dünya Kadınlar Günü.Ve siz bugün bizi daha dikkatli dinlemek zorundasınız.Çığlığımızı duymalı,isyanımızı ve hak ettiğimiz yaşamı sizden nasıl söke söke alacağımızı bugün kararlı yazılarımızdan, eylemlerimizden daha dikkatli görmek zorundasınız.

Bizler kadınız! Narin, kırılgan, şefkati bol, kahkahası şen, vefakar ve bir o kadar da cefakar, şiirleri anlamlaştıran varlıklarız.

Sevdalarımızla, umutlarımızla, vefakarlıklarımızla, mücadelelerimizle Dünya’nın bin bir türlü cefasına karşı mücadele edenleriz. Bizi yıllarca döverek, söverek, bıçaklayarak değersiz kıldınız. Taciz ettiniz, tecavüzü kendinize haklı sebepler bularak meşru kıldınız. Toplumdaki yerimizi yalnızca ev işleriyle, çocuk doğurup büyütmekle,önce babasına sonra kocasına hizmet etmekle sınırlı olduğunu benimsediniz. Sırf kız doğduk diye diri diri gömüp, hunharca öldürdünüz.

Artık susmayacağız, yılmayacağız, boyun eğmeyeceğiz! Sizler ise yüzümüze o fiskeyi indirmeye, vücudumuzu delik deşik etmeye, kahkaha attığımızda tacize, etek giydiğimizde tecavüze hakkınızın olmadığını öğreneceksiniz. Gerekirse bizimle birlikte ev işi yapacak, çocuk büyüteceksiniz.Bizlere cinsel obje gözüyle değil ‘insan’ gözüyle bakmayı öğreneceksiniz. Ya öğreneceksiniz, ya öğreneceksiniz!
Tüm kadınlarımıza Burjuvazi’nin gösterdiği gibi çiçek armağan edildiği bir gün değil, her gün ne kadar özel olduğunun hissettirildiği bir ömür diliyorum.

Cinsel ve sınıfsal ayrımın gözetilmediği yarınlarımızın olması dileğiyle..

Yaşasın kadın! Yaşasın hak! Yaşasın özgürlük!

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Yazan:Gamze GÜNBEK

http://www.bakimlikadiniz.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git