Doğru Anne Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Doğru Anne Olmak İçin Ne Yapmalıyım?
2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 131 kez okundu.

Doğru anne olmanın ilk adımı sabırlı anne olmaktır. Sabır sahibi olmak için birçok öneri mevcut sitemizde. Öğrendiklerinizi birebir uygularsanız doğru sonuca varacağınızdan eminiz. Sabırlı anne olmanın faydalarına göz atacak olursak en başta ani duygu değişimi yaşamamayı öğrenmelisiniz.

Aslında duygu değişimi yaşamak herkesin hakkı olabilir ne de olsa duygular insanların tek sahip olduğu varlıktır. Lakin duygu değişimlerini çocuklara belli eden anne gözümüzde olumsuz bir tavır çizmektedir.

  • Yürümeyi öğrenmeden koşmayı öğrenemezler.
  • Gereğinden fazla yemek yemeleri için zorlamayın. Sabredin onlar zaten doymuşsa yemek istemezler. Eğer açlar ise emin olun bunu size belli etmek için her türlü yola başvuruyorlar.
  • Eşinizle olan ilişkinizi çocuğunuzla olan ilişkinize benzetmeyin. En çok yapılan hatalardan biriside bu durumdur. Eşi ile çocuğunu aynı kefeye koyan o bilinç altları her nedense olumsuz durum teşkil eder. Bebeğinize olan ilginiz her zaman gizli bağlara dayanır. Birçok makalede belirttiğimiz gibi çocuğunuz doğduğu andan itibaren salgılanan hormonlar sizlere annelik güdüsünü sağlatır.
  • Müzik ruhun gıdası olduğunun hepimiz farkındayız. Bu durum çocuklarınız için de geçerli. Onları klasik müzikler veya Türk Halk Müziği ile büyütmeniz gerçekten faydalı bir durumdur. Ses seviyesini muazzam seviyede tutarak çocuklarınız için doğru büyüme şekillerinden birisini başarmış olursunuz ama ses seviyesine dikkat etmeniz gerçekten önemli. Kimi anneler ses seviyesini kendisi de duymak için başka odadayken sesi yüksek dinliyor. Çocukta bu durum sağırlığa kadar giden kulak hastalıklarına yol açabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git