Doğal Bebek Deterjanı

Doğal Bebek Deterjanı
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 134 kez okundu.

Doğal Bebek Deterjanı var mı? Dalin bebek deterjanı hakkında bilgiler.

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde yıkadığınız çamaşır miktarının iki katına çıkacağından emin olabilirsiniz. Peki bebeğinizin çamaşırlarınızı ne ile yıkamalısınız? Normal deterjanlar ile yıkadığınızda bebeğinizin narin tenine zarar verir mi?

Bebekler ,ilk doğduğunda vücudunu zararlı etkilerden koruyan cilt florası yoktur ayrıca cilt asit değeri erişkin  insanda 5.5 iken bebeklerde 6.8’dir.Bütün bunların genel anlamına bakarsak bebeklerimizin çamaşırlarını çok daha hassas olarak yıkamamız gerekir. 

Bebek cildine temas eden giysilerin yıkanması, ısı derecesi ekstra dikkat gerektirdiği gibi, deterjan seçimi, cilt kremleri, şampuanlar, yumuşatıcılar, giysiler ve bebek bezleri, ıslak mendiller dahi özenle seçilmelidir. 
Astım, saman nezlesi, alerjik cilt döküntüleri aile bireylerinde, yakın akrabalarda var ise bu bebeğin alerjik bir yapıya sahip olma olasılığı belirgin yüksektir.
Eğer kullanıma dikkat edilmez ise zamanla giysiler, şampuanlar, bebek bakım kremleri, bezler, kimyasal deterjanlar ile  bebek egzaması, sık pişikler, ciltte kızarıklıklar oluşabilir, bebeğin hassas alerjik yapısını tetikleyebilir. 
Yeni doğanın cildi ile başlayan hassasiyet, çocuğunuz ergenliğe girene kadar devam edebilir.

 

Dalin’in bu konuda hassas deterjanları mevcut.

Bu deterjanları bebeklerimizin kıyafetleri için kullanabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git