Boy Nasıl Uzar? Boyumu Uzatmak İçin Neler Yapmalıyım?

Boy Nasıl Uzar?  Boyumu Uzatmak İçin Neler Yapmalıyım?
12 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 84 kez okundu.

Sevgili arkadaşlar ben birebir bu tip sorunları yıllarca yaşamış deneyimli bir kişilik olarak hala daha boyum uzasın isterim ve uğraşlarım artacakta.

Önemli olan erken yaşlarda bunun farkına varıp öncelikle doktora ( endokrin bölümüne )gitmeli ve fakat üstüne düşmeli (tabi ki bu uğraşlar maddi destekle beslenmeli )bir kaç test ve el bilek filmi ile kemik yaşı hormon dengesi anlaşılarak tedavi ve dozajı hakkında karar verilir (hormonal eksiklik olduğu hallerde)tabi birde kişinin üzerine düşeni yapması lazım

1- Baskekboll ( her gün imkan varsa bir kulüpte oynayarak ) 2- Yüzme (her hafta imkan varsa )3- Beslenme ( Süt ve türevleri + kalsiyum fosfor amino gurubu ve de bu beslenmeyi ne az ne çok ayarlı bir şekil de öğünler halin de her gün )4- Alternatif spor ( yani günlük egzersizlen açma-germe , sabah kalktığında gerneşme parmak uçların da havaya uzanma.

Normal bireyler doktor kontrolünden geçebilir hatta iyi de olur fakat tedavi gerekmiyorsa güvenilmeyen ilaç ot toz vs. kullanılmamalıdır.

Ben “genotropin” denilen bir hormon yani vücudun salgılayamadığı büyüme hormonunu 1,5-2 yıl kullandım ve 30 cm uzadım fakat yeterli bulmuyorum.

Ki tedavim doktorlar tarafından kesildi yoksa uzamam devam ediyordu.

Tabi bu tedavi epifizleri açık durumda bulunanlara uygulanıyor ve ilaç bundan 4-5 yıl evvel bir kutusu 5mg 260,00-Tl idi ve 3 gün de bitiyordu

 

Arkadaşlar Boyunuz

Gencin Yaş aralığına göre uzayabileceği uzunluk (cm cinsinden) .
12 – 14    yaş arası    9 – 7 cm
14 – 15   yaş arası       7 – 6 cm
16 – 17       yaş arası        6 – 5 cm
18 – 19   yaş arası     5 – 4 cm
20 – 21 yaş arası    4 – 3 cm
21 – 22 yaş arası     2 – 1 cm kadar uzayabilir. bu bilimsel verilerdir.

Arkadaşlar öncelikle panik yapmamalısınız.

Selam..Ben 150 küsür boyunda bir kızım 13 yaşındayım.

175 olucam kesinlikle.bunu biliyorum.hesaplamayı sizede öretiyim.

anne ve babanızın boyunu toplayın ve 2 ye bölün.benimkiler 165 annem ve 185 babam.ben işlemi yapınca 175 oldu.

sizde deneyin ayrıca kafanza takmassanız ve süt içerseniz uzarsınız.bu tavsiye eskidi ama işe yarıyo.polenler var arı polenleri pazarda fln satılıyo.ben ondan her gün bir tatlı kaşığı yiyorum.oda işe yarıyo.sarı renkli ve tane tane görünce anlarsınız zaten.tadı balla karışınca iyi diğer türlü spr değil.ama işe yarıyo.bide süt içip bahçenize çıkın ve zıplayın.gün ışığına çıkmadan önce bi bardak süt için.çünkü kalsiyum güneş ışığında etkisini gösterir.sakın kendinizi üzmeyin.

BU TAVSİYELER İŞE YARIYO EMİN OLUN….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git