Bebeklerimize Hangi Mevsimde Ne Yedirmeliyiz?

Bebeklerimize Hangi Mevsimde Ne Yedirmeliyiz?
14 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 127 kez okundu.

Mevsimlerin kendine özgü sebze ve meyveleri vardır. Aslında aslolan mevsimine göre sebze ve meyve tüketmektir.

Yaz Meyve ve Sebzelerinin Faydaları Nelerdir?

Hemen herkes, yaz gelse de meyve sebze bollaşsa, dilediğimizce yiyebilsek der durur. Yaz meyvelerinin görüntüsü bile insanın ağzını sulandırıyor. Çeşit çeşit meyve ve sebzeler ile bereketli bir mevsim şu yaz ayı. İnsanın ne yemek yapsam derdi daha az oluyor.

Peki yaz meyveleri  ve sebzeleri neler?

Haziran ayı meyve ve sebzeleri

Haziran ayı pek çok meyve ve sebzenin ilk çıktığı ay olmasından dolayı pazarlar biraz pahalı olur ancak ilerleyen aylarda ürünlerin çoğalmasıyla fiyatlar biraz daha iner.

Meyveler:  can erik, kiraz, kayısı, şeftali, mürdüm eriği,  vişne, dut

Sebzeler: Enginar, bakla, araka, biber, domates, barbunya, patlıcan, salatalık, semiz otu, taze fasulye, taze patates, dolmalık biber, kabak, üzüm yaprağı, çalı fasulyesi, dere otu, marul, soğan, sarımsak, nane, tere, maydanoz, biberiye, fesleğen sayılabilir.

Temmuz ayı meyve ve sebzeleri

Temmuz ayı hazirana göre ürünlerin fiyatlarının düştüğü bir aydır, ancak  yine de temmuz ayında ilk kez çıkan ürünlerin fiyatları nispeten pahalı olacaktır. Bu sebeple biraz daha bekleyerek ürünler bollaşıp, fiyatları ucuzladıktan sonra satın almak akıllıca olacaktır.

Meyveler:Sarı erik, karpuz, ahududu, vişne, kiraz, şeftali, kavun, mürdüm eriği, kayısı

Sebzeler: taze fasulye, börülce, soğan, kabak, barbunya, semiz otu, salatalık, domates, dolmalık biber, bezelye, patlıcan, yeşil biber, sivri biber, mısır,  nane, maydanoz, tere, sarımsak sayılabilir.

Ağustos ayı meyve ve sebzeleri

Ağustos ayı yaz aylarının sonuncusu ancak, bu bereketli toprakların, insanlara sunduğu cömert besinlerin türlü türlüsünden istifade edebileceğimiz aylardan.

Meyveler: Vişne, şeftali, mürdüm eriği, üzüm, mısır, kavun, karpuz, dut, böğürtlen, incir, kırmızı erik

Sebzeler: Taze fasulye, börülce, soğan, kabak, barbunya, semiz otu, salatalık, domates, dolmalık biber, bezelye, patlıcan, yeşil biber, sivri biber, mısır,  nane, maydanoz, tere, sarımsak, iç bakla, fesleğen sayılabilir.

,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git