Ayak Kokusuna Çözüm

Ayak Kokusuna Çözüm
4 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 13 kez okundu.

Ayak kokusu hemen hemen tüm insanların ortak problemi. Ayağımızdaki ter bezleri vücudumuzun diğer bölgelerinden çok daha fazla sayıda olduğu için yoğun ter üretmektedir. Terlemek doğal bir mekanizma olmasına rağmen ter ile birleşen bakteriler ayak kokusuna neden olur ki işte bu aşamada rahatsızlık söz konusu olmaktadır. Çeşitli mantar hastalıkları da ayak kokusu yapmaktadır.

Neler Yapabilirim

Gelelim alabileceğimiz önlemleri sıralamaya; ayak kokusuna çözüm bulmak için öncelikle ayaklarımızı mümkün olduğunca havalandırarak ter oluşumunu minimuma indirebiliriz. Banyodan sonra ayaklarımızı havlu ile iyice kurulayarak nemli kalmasını önlemeliyiz. Uygun ayakkabı seçimi de ayak kokusunu önemli ölçüde azaltacaktır. Kaliteli ayakkabı seçmek ve ayakkabınızı iki gün üst üste giymemek iyi bir çözüm olabilir. Ayakkabı kadar önemli bir diğer husus ise çorap seçimidir. Çoraplarınızı ayağınızdaki teri emecek bir malzemeden seçmeli, her gün temiz çorap giymelisiniz. Ayak mantarının sebep olduğu ayak kokusunun tedavisi için kişisel hijyene riayetin yanı sıra uygun mantar ilaçlarını da kullanmak gerekecektir.

Bitkiler Yardımcı Olur mu

Bütün bu önlemleri aldıktan sonra ayak kokusuna bitkilerle çözüm bulabilirsiniz. Gül suyu ile ayağınızı yıkamak hem ayağınıza bakım yapacak hem de kötü kokuyu giderecektir. Kokuyu önlemek adına ayaklarınızı soğuk sirkeli su içinde bekletmek de bir diğer bitkisel önerimiz. Son olarak ayak kokusunu yok etmek için özel üretilmiş kozmetik ürünleri denemenizi de tavsiye edebilirim. Bu ürünlerle ayak kokunuz için kalıcı çözüm üretmeniz mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git